Napisz do nas
Napisz do nas 574 287 779
BAZA WIEDZY

W jakim banku dostaniesz kredyt rolniczy?

Z pewnością jesteś świadomy tego, że nie każdy bank patrzy na rolnika łaskawym okiem – w końcu nieregularne zarobki sprawiają, że przedstawiciele tej grupy nie są zbyt wysoko oceniani przez bankowych analityków. Na szczęście nie brakuje ofert skierowanych typowo do rolników – oto zestawienie 6 banków, którym warto się przyjrzeć!

Zebraliśmy dla Was listę banków, które udzielają kredytów rolniczych. Jeżeli nie wiecie gdzie wziąć kredyt – pomożemy Wam uzyskać dobry kredyt rolniczy. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Pomogliśmy zdobyć finansowanie wielu rolnikom z całego kraju!

Bank Polskiej Spółdzielczości

Nie ulega wątpliwości, że grupa BPS to banki kojarzone typowo z rolnikami. Nietrudno więc dziwić się temu, że w jej ofercie znajdziesz korzystne kredyty dla rolników, które podzielono na 3 grupy:

 • na finansowanie bieżącej działalności rolniczej,
 • na finansowanie inwestycji,
 • na preferencyjnych warunkach (z dopłatami ARiMR).

SBG Bank i zrzeszone Banki Spółdzielcze

Banki zrzeszone pod szyldem Spółdzielczej Grupy Bankowej to kolejna instytucja kojarzona stricte z finansowaniem rolnictwa. Jej głównymi klientami są rolnicy pragnący skorzystać z dopłat w ramach następujących działań ARiMR, takich jak m.in:

 • K01 – wznowienie produkcji w gospodarstwach dotkniętych klęską żywiołową,
 • PR – realizacja inwestycji związanych z przetwórstwem produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków,
 • RR – realizacja inwestycji w rolnictwie i rybactwie śródlądowym,
 • Z – zakup użytków rolnych,
 • MRcsk – zakup użytków rolnych przez młodych rolników.

BNP Paribas

Trudno nie zgodzić się z tym, że bank BNP Paribas ma zdecydowanie najciekawszą ofertę dla rolników. Do Twojej dyspozycji jest bowiem aż kilkanaście kredytów przeznaczonych typowo dla rolników, którymi sfinansujesz w zasadzie wszystko – od tak standardowych rzeczy jak zakup ziemi rolnej czy maszyn rolniczych po… budowę systemu nawadniania gospodarstwa rolnego. Poza samymi kredytami rolniczymi, możesz też skorzystać z dedykowanego leasingu na preferencyjnych warunkach.

Credit Agricole

W ofercie banku Credit Agricole znajdziesz aż dwie korzystne oferty kredytowe dla rolników:

 • kredyt na gospodarstwo rolne – z jedynie 10-procentowym wkładem własnym,
 • kredyt inwestycyjny dla rolników – z możliwością finansowania do stu procent inwestycji.

Santander Bank Polska S.A.

Z oferty Santandera skorzystają przede wszystkim Ci rolnicy, którym zależy na dofinansowaniu ARiMR, Znajdziesz tu bowiem aż dwie opcje z dopłatami:

 • kredyt inwestycyjny ARiMR – możesz się ubiegać o kwotę od 4 do 16 milionów zł w zależności od tego, czym zajmuje się Twoje gospodarstwo rolne,
 • kredyt klęskowy ARiMR – umożliwiający wznowienie produkcji rolnej po wystąpieniu klęski żywiołowej. Największą zaletą jest tutaj karencja w spłacie pierwszej raty kapitału, która wynosi 18 miesięcy.

Ciekawe możliwości daje również kredyt Agro Pomostowy, który jest przeznaczony na sfinansowanie płatności z tytułu podatku VAT. Może się to okazać pomocne w sytuacji, gdy realizujesz inwestycje opłacone kredytem inwestycyjnym.

Alior Bank

Choć Alior Bank raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, jeśli myśli się o finansowaniu rolnictwa, okazuje się, że w jego ofercie znajduje się kilka naprawdę korzystnych opcji na rolnika. Warto tu wspomnieć chociażby o:

 • kredycie Agro Grunt na zakup niezabudowanych użytków rolnych,
 • kredycie obrotowym Agro w rachunku kredytowym przeznaczonym na finansowanie bieżących wydatków gospodarstwa,
 • kredycie skupowym, czyli specyficznej formie kredytu obrotowego, która ma na celu sfinansowanie skupu i przechowywania sezonowych produktów rolnych.

Nie wiesz, w którym z nich złożyć wniosek kredytowy, aby mieć jak największe szanse na pozytywną decyzję? Zamiast próbować w ciemno, skorzystaj z pomocy specjalistów Agrofunduszu – pomożemy Ci nie tylko w wybraniu właściwej instytucji, ale też w doprowadzeniu formalności do końca!

Nie czekaj. Z nami szybko uzyskasz najlepsze finansowanie.

Skontaktuj się z nami!

Kredyt konsolidacyjny dla rolnika. Czy warto?

Czy kredyt konsolidacyjny dla rolnika jest dobrym rozwiązaniem? Dość często spotykamy sytuację, kiedy klient ma kilka różnych produktów finansowych – na przykład kredyt na zakup domu, auto na raty i kredyt gotówkowy….

Czytaj więcej

Dopłaty AMiR do kredytów

Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Często są one związane z regulacją pojawiających się zobowiązań, zakupem maszyn rolniczych, a niekiedy nieurodzajem. Dzięki kredytom, pożyczkom i dotacjom rolnicy są…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup ziemi rolnej

Konsolidacja kredytów rolniczych – prosty sposób na wyjście z długów

Kolejne kredyty rolnicze to z jednej strony ogromna szansa na rozwój gospodarstwa, a z drugiej strony na zapętlenie się w zadłużeniu i utratę kontroli nad własnymi finansami. Rozwiązaniem może się tu okazać…

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Odmowa udzielenia kredytu – zobacz, co może być jej powodem

Złożyłeś wniosek o kredyt rolniczy, czekałeś, czekałeś i… spotkałeś się z decyzją odmowną? Powodów może być wiele – od problemów z BIKiem po niewłaściwe złożenie wniosku. Sprawdź, dlaczego banki najczęściej odrzucają wnioski…

Czytaj więcej

Czym jest WIBOR i jak wpływa na koszt kredytu hipotecznego?

Niewiele osób wie, że jednym z kluczowych czynników wpływających na wysokość raty kredytu hipotecznego jest stawka WIBOR. Czym jest, jak działa i jakie konsekwencje się z nią wiążą? Odpowiedzi na wszystkie z…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych

Zdolność kredytowa rolnika – jak się ją wylicza?

Nie od dziś wiadomo, że wyliczanie zdolności kredytowej rolników stanowi dla bankowych analityków nie lada wyzwanie. W końcu jak potraktować tu kryterium stałości zatrudnienia, skoro cała branża uchodzi za wyjątkowo niestabilną, a…

Czytaj więcej
Agro fundusz - wsparcie, pomoc w pozyskaniu finansowania

Problemy finansowe rolników – jak je rozwiązać?

Przejściowe problemy finansowe to coś, z czym boryka się co drugi rolnik. Jak się zachować w przypadku ich wystąpienia, by szybko odzyskać kontrolę nad własnymi finansami i zacząć zarabiać? Podpowiadamy! Rozsądne prognozowanie…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup ziemi rolnej

Bezpłatne szkolenia dla rolników w 2019 – lista najciekawszych propozycji

Rolnictwo to branża, którą można śmiało nazwać zmieniającą się w ultraszybkim tempie. Nowoczesne technologie usprawniają codzienną pracę rolników i pozwalają im na czerpanie większych zysków z prowadzonej działalności. Jak być na bieżąco…

Czytaj więcej