W jakim banku dostaniesz kredyt rolniczy?
Z pewnością jesteś świadomy tego, że nie każdy bank patrzy na rolnika łaskawym okiem – w końcu nieregularne zarobki sprawiają, że przedstawiciele tej grupy nie są zbyt wysoko oceniani przez bankowych analityków. Na szczęście nie brakuje ofert skierowanych typowo do rolników – oto zestawienie 6 banków, którym warto się przyjrzeć!
Zebraliśmy dla Was listę banków, które udzielają kredytów rolniczych. Jeżeli nie wiecie gdzie wziąć kredyt – pomożemy Wam uzyskać dobry kredyt rolniczy. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Pomogliśmy zdobyć finansowanie wielu rolnikom z całego kraju!
Bank Polskiej Spółdzielczości
Nie ulega wątpliwości, że grupa BPS to banki kojarzone typowo z rolnikami. Nietrudno więc dziwić się temu, że w jej ofercie znajdziesz korzystne kredyty dla rolników, które podzielono na 3 grupy:
- na finansowanie bieżącej działalności rolniczej,
- na finansowanie inwestycji,
- na preferencyjnych warunkach (z dopłatami ARiMR).
SBG Bank i zrzeszone Banki Spółdzielcze
Banki zrzeszone pod szyldem Spółdzielczej Grupy Bankowej to kolejna instytucja kojarzona stricte z finansowaniem rolnictwa. Jej głównymi klientami są rolnicy pragnący skorzystać z dopłat w ramach następujących działań ARiMR, takich jak m.in:
- K01 – wznowienie produkcji w gospodarstwach dotkniętych klęską żywiołową,
- PR – realizacja inwestycji związanych z przetwórstwem produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków,
- RR – realizacja inwestycji w rolnictwie i rybactwie śródlądowym,
- Z – zakup użytków rolnych,
- MRcsk – zakup użytków rolnych przez młodych rolników.
BNP Paribas
Trudno nie zgodzić się z tym, że bank BNP Paribas ma zdecydowanie najciekawszą ofertę dla rolników. Do Twojej dyspozycji jest bowiem aż kilkanaście kredytów przeznaczonych typowo dla rolników, którymi sfinansujesz w zasadzie wszystko – od tak standardowych rzeczy jak zakup ziemi rolnej czy maszyn rolniczych po… budowę systemu nawadniania gospodarstwa rolnego. Poza samymi kredytami rolniczymi, możesz też skorzystać z dedykowanego leasingu na preferencyjnych warunkach.
Credit Agricole
W ofercie banku Credit Agricole znajdziesz aż dwie korzystne oferty kredytowe dla rolników:
- kredyt na gospodarstwo rolne – z jedynie 10-procentowym wkładem własnym,
- kredyt inwestycyjny dla rolników – z możliwością finansowania do stu procent inwestycji.
Santander Bank Polska S.A.
Z oferty Santandera skorzystają przede wszystkim Ci rolnicy, którym zależy na dofinansowaniu ARiMR, Znajdziesz tu bowiem aż dwie opcje z dopłatami:
- kredyt inwestycyjny ARiMR – możesz się ubiegać o kwotę od 4 do 16 milionów zł w zależności od tego, czym zajmuje się Twoje gospodarstwo rolne,
- kredyt klęskowy ARiMR – umożliwiający wznowienie produkcji rolnej po wystąpieniu klęski żywiołowej. Największą zaletą jest tutaj karencja w spłacie pierwszej raty kapitału, która wynosi 18 miesięcy.
Ciekawe możliwości daje również kredyt Agro Pomostowy, który jest przeznaczony na sfinansowanie płatności z tytułu podatku VAT. Może się to okazać pomocne w sytuacji, gdy realizujesz inwestycje opłacone kredytem inwestycyjnym.
Alior Bank
Choć Alior Bank raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, jeśli myśli się o finansowaniu rolnictwa, okazuje się, że w jego ofercie znajduje się kilka naprawdę korzystnych opcji na rolnika. Warto tu wspomnieć chociażby o:
- kredycie Agro Grunt na zakup niezabudowanych użytków rolnych,
- kredycie obrotowym Agro w rachunku kredytowym przeznaczonym na finansowanie bieżących wydatków gospodarstwa,
- kredycie skupowym, czyli specyficznej formie kredytu obrotowego, która ma na celu sfinansowanie skupu i przechowywania sezonowych produktów rolnych.
Nie wiesz, w którym z nich złożyć wniosek kredytowy, aby mieć jak największe szanse na pozytywną decyzję? Zamiast próbować w ciemno, skorzystaj z pomocy specjalistów Agrofunduszu – pomożemy Ci nie tylko w wybraniu właściwej instytucji, ale też w doprowadzeniu formalności do końca!
Nie czekaj. Z nami szybko uzyskasz najlepsze finansowanie.