Napisz do nas
Napisz do nas 574 287 779
BAZA WIEDZY

W jakim banku dostaniesz kredyt rolniczy?

Z pewnością jesteś świadomy tego, że nie każdy bank patrzy na rolnika łaskawym okiem – w końcu nieregularne zarobki sprawiają, że przedstawiciele tej grupy nie są zbyt wysoko oceniani przez bankowych analityków. Na szczęście nie brakuje ofert skierowanych typowo do rolników – oto zestawienie 6 banków, którym warto się przyjrzeć!

Zebraliśmy dla Was listę banków, które udzielają kredytów rolniczych. Jeżeli nie wiecie gdzie wziąć kredyt – pomożemy Wam uzyskać dobry kredyt rolniczy. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Pomogliśmy zdobyć finansowanie wielu rolnikom z całego kraju!

Bank Polskiej Spółdzielczości

Nie ulega wątpliwości, że grupa BPS to banki kojarzone typowo z rolnikami. Nietrudno więc dziwić się temu, że w jej ofercie znajdziesz korzystne kredyty dla rolników, które podzielono na 3 grupy:

 • na finansowanie bieżącej działalności rolniczej,
 • na finansowanie inwestycji,
 • na preferencyjnych warunkach (z dopłatami ARiMR).

SBG Bank i zrzeszone Banki Spółdzielcze

Banki zrzeszone pod szyldem Spółdzielczej Grupy Bankowej to kolejna instytucja kojarzona stricte z finansowaniem rolnictwa. Jej głównymi klientami są rolnicy pragnący skorzystać z dopłat w ramach następujących działań ARiMR, takich jak m.in:

 • K01 – wznowienie produkcji w gospodarstwach dotkniętych klęską żywiołową,
 • PR – realizacja inwestycji związanych z przetwórstwem produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków,
 • RR – realizacja inwestycji w rolnictwie i rybactwie śródlądowym,
 • Z – zakup użytków rolnych,
 • MRcsk – zakup użytków rolnych przez młodych rolników.

BNP Paribas

Trudno nie zgodzić się z tym, że bank BNP Paribas ma zdecydowanie najciekawszą ofertę dla rolników. Do Twojej dyspozycji jest bowiem aż kilkanaście kredytów przeznaczonych typowo dla rolników, którymi sfinansujesz w zasadzie wszystko – od tak standardowych rzeczy jak zakup ziemi rolnej czy maszyn rolniczych po… budowę systemu nawadniania gospodarstwa rolnego. Poza samymi kredytami rolniczymi, możesz też skorzystać z dedykowanego leasingu na preferencyjnych warunkach.

Credit Agricole

W ofercie banku Credit Agricole znajdziesz aż dwie korzystne oferty kredytowe dla rolników:

 • kredyt na gospodarstwo rolne – z jedynie 10-procentowym wkładem własnym,
 • kredyt inwestycyjny dla rolników – z możliwością finansowania do stu procent inwestycji.

Santander Bank Polska S.A.

Z oferty Santandera skorzystają przede wszystkim Ci rolnicy, którym zależy na dofinansowaniu ARiMR, Znajdziesz tu bowiem aż dwie opcje z dopłatami:

 • kredyt inwestycyjny ARiMR – możesz się ubiegać o kwotę od 4 do 16 milionów zł w zależności od tego, czym zajmuje się Twoje gospodarstwo rolne,
 • kredyt klęskowy ARiMR – umożliwiający wznowienie produkcji rolnej po wystąpieniu klęski żywiołowej. Największą zaletą jest tutaj karencja w spłacie pierwszej raty kapitału, która wynosi 18 miesięcy.

Ciekawe możliwości daje również kredyt Agro Pomostowy, który jest przeznaczony na sfinansowanie płatności z tytułu podatku VAT. Może się to okazać pomocne w sytuacji, gdy realizujesz inwestycje opłacone kredytem inwestycyjnym.

Alior Bank

Choć Alior Bank raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, jeśli myśli się o finansowaniu rolnictwa, okazuje się, że w jego ofercie znajduje się kilka naprawdę korzystnych opcji na rolnika. Warto tu wspomnieć chociażby o:

 • kredycie Agro Grunt na zakup niezabudowanych użytków rolnych,
 • kredycie obrotowym Agro w rachunku kredytowym przeznaczonym na finansowanie bieżących wydatków gospodarstwa,
 • kredycie skupowym, czyli specyficznej formie kredytu obrotowego, która ma na celu sfinansowanie skupu i przechowywania sezonowych produktów rolnych.

Nie wiesz, w którym z nich złożyć wniosek kredytowy, aby mieć jak największe szanse na pozytywną decyzję? Zamiast próbować w ciemno, skorzystaj z pomocy specjalistów Agrofunduszu – pomożemy Ci nie tylko w wybraniu właściwej instytucji, ale też w doprowadzeniu formalności do końca!

Nie czekaj. Z nami szybko uzyskasz najlepsze finansowanie.

Skontaktuj się z nami!
Agro Fundusz kredyt gotówkowy dla rolnika doradca

Kredyty na maszyny i urządzenia rolnicze – co powinieneś wiedzieć przed wyborem banku?

Żniwa w pełni. Niebawem rolnicy będą mogli cieszyć się z zebranych plonów. Wielkości zbiorów będą też na pewno powodem do przemyśleń o tym, jak jeszcze można rozwinąć swoje gospodarstwo. Jedną z lepszych…

Czytaj więcej
rolnik, który uzyskał pomoc z BIK

Prosty sposób na wyjście z długów – kredyty konsolidacyjne dla rolników

Kolejne kredyty rolnicze to z jednej strony ogromna szansa na rozwój gospodarstwa, a z drugiej strony na zapętlenie się w zadłużeniu i utratę kontroli nad własnymi finansami. Rozwiązaniem może się tu okazać…

Czytaj więcej

Kredyt rolniczy a konsumencki – podobieństwa i różnice

Specyfika pracy rolnika sprawia, że ciężko porównać go z innymi klientami szukającymi finansowania inwestycji. Dlatego też banki coraz częściej oferują specjalne rozwiązania przeznaczone tylko dla tej grupy docelowej. Sprawdź, czym taki kredyt…

Czytaj więcej

Leasing czy kredyt – na co się zdecydować przy zakupie nowych maszyn rolniczych?

W gospodarstwie potrzebne są maszyny rolnicze, gdy szukasz więc nowych, musisz podjąć decyzję dotyczącą ich finansowania. Będzie to spory wydatek, który znacząco może obciążyć Twój budżet. Dlatego też zamiast wykładać pełną sumę,…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych

Zdolność kredytowa rolnika – jak się ją wylicza?

Nie od dziś wiadomo, że wyliczanie zdolności kredytowej rolników stanowi dla bankowych analityków nie lada wyzwanie. W końcu jak potraktować tu kryterium stałości zatrudnienia, skoro cała branża uchodzi za wyjątkowo niestabilną, a…

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Odmowa udzielenia kredytu – zobacz, co może być jej powodem

Złożyłeś wniosek o kredyt rolniczy, czekałeś, czekałeś i… spotkałeś się z decyzją odmowną? Powodów może być wiele – od problemów z BIKiem po niewłaściwe złożenie wniosku. Sprawdź, dlaczego banki najczęściej odrzucają wnioski…

Czytaj więcej

Kredyt konsolidacyjny dla rolnika. Czy warto?

Czy kredyt konsolidacyjny dla rolnika jest dobrym rozwiązaniem? Dość często spotykamy sytuację, kiedy klient ma kilka różnych produktów finansowych – na przykład kredyt na zakup domu, auto na raty i kredyt gotówkowy….

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Rodzaje kredytów rolniczych

Kredyty rolnicze są produktami dedykowanymi osobom zajmującym się hodowlą zwierząt i uprawą roślin, dostosowanymi do specyfiki prowadzenia działalności rolniczej, w tym do sezonowości osiągania dochodów. Warto w ich przypadku wiedzieć, że istnieją…

Czytaj więcej