Napisz do nas
Napisz do nas 574 287 779
BAZA WIEDZY

Kredyt konsolidacyjny dla rolnika – spłać kilka kredytów na raz

Rolnicy są grupą chętnie wyciągającą rękę po zewnętrzne źródła finansowania. Każdy z nich doskonale zdaje sobie sprawę, że aby zarabiać musi produkować. Pozyskane środki najczęściej przeznaczane są na bardzo kosztowne inwestycje, których rolnik nie jest w stanie opłacić z własnej kieszeni. Jak w wyjściu z zadłużenia może pomóc rolnikowi kredyt konsolidacyjny?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Nadmiar zobowiązań zwiększa ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Pomocna dłoń dla rolnika w takiej sytuacji to kredyt konsolidacyjny, czyli sposób na połączenie kilku długów w jeden. Pozwoli to na znaczne obniżenie wysokości comiesięcznych rat, a takiej operacji podlegają niemalże wszystkie rodzaje kredytów bankowych. Uczciwie działające firmy proponują realny do spłaty nowy kredyt konsolidacyjny, który nie obciąża w znaczący sposób budżetu i pozwala rolnikowi wyjść z czasowych kłopotów finansowych obronną ręką.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Utrzymanie płynności finansowej to główna, ale nie jedyna zaleta kredytu konsolidacyjnego. Decydując się na taką formę spłaty zadłużenia, rolnik ma pewność, że rata kredytu będzie dopasowana do jego aktualnych możliwości finansowych. Nie bez znaczenia dla kredytobiorcy jest także konieczność płacenia tylko jednej raty w miesiącu. To zdecydowanie ułatwia kontrolę nie tylko spłaty zadłużenia, ale także wydatków w gospodarstwie i budżecie domowym. Umowy podpisywane są na prostych i łatwych do zrozumienia zasadach.

To, na jakich warunkach otrzymamy kredyt konsolidacyjny, zależy od polityki banku. Wiele instytucji finansowych, oprócz indywidualnie dopasowanej oferty, zapewnia różne udogodnienia przy spłacie zadłużenia. Warto wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny na tle innych pokrewnych sposobów finansowania ma niższe oprocentowanie, a dodatkowo istnieje możliwość karencji rat kredytu.

Wymogi otrzymania konsolidacji

Rolnicy starający się o kredyt konsolidacyjny muszą spełnić szereg wymogów:
• Bardzo ważne jest posiadanie zabezpieczenia w np. formie maszyn rolniczych.
• W wielu przypadkach o konsolidację zobowiązań można wystąpić nawet nie posiadając dużego wkładu własnego.
• Szanse na podpisanie umowy z bankiem zwiększa wysoka zdolność kredytowa.
• U rolników na zdolność kredytową wpływa m.in. płynność finansowa, czas prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz posiadany kapitał i jego stan.
• Bardzo ważna jest również pozytywna historia kredytowa, czyli brak zaległości w spłacie innego kredytu.

Niska zdolność kredytowa nie zawsze jest przeszkodą

Czy rolnicy, których zdolność kredytowa nie jest wysoka, nie mają szans na otrzymanie konsolidacji? Niekoniecznie! Warto pamiętać o tym, że banki stosują różne kryteria wyliczania zdolności finansowej. Pomoc doświadczonego doradcy finansowego przybliży nas do otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Obecność osoby, która doskonale orientuje się w finansach i wie, jakie wymagania mają konkretne banki, jest w tym przypadku na wagę złota. Istotny jest również fakt, że złożenie w krótkim odstępie czasu wniosków o konsolidację zadłużenia do kilku banków może przekreślić nasze szanse na kredyt.

Kredyt konsolidacyjny to idealna opcja dla rolników, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, ale nie dysponują odpowiednimi środkami własnymi. Olbrzymie korzyści płynące z konsolidacji zadłużenia sprawia, że taka forma finansowania w Polsce szybko zyskuje na popularności.

Kredyt konsolidacyjny dla rolnika – spłać kilka kredytów na raz – wiemy jak tego dokonać! Sprawdź nas.

Nie czekaj. Z nami szybko uzyskasz najlepsze finansowanie.

Skontaktuj się z nami!

Kredyt inwestycyjny na utworzenie nowego gospodarstwa – najważniejsze informacje

Kredyt inwestycyjny na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40. roku życia (Symbol nMR) jest jednym z kredytów preferencyjnych z dopłatą ARiMR do oprocentowania. Poznaj jego zasady i…

Czytaj więcej
rolnik, który uzyskał pomoc z BIK

Czy leasing maszyn rolniczych się opłaca?

Czy leasing maszyn rolniczych się opłaca to nie do końca oczywiste pytanie? Leasing, czyli alternatywa dla kredytu w banku, staje się coraz popularniejszą formą finansowania zakupu sprzętu rolniczego. Można nim objąć zarówno…

Czytaj więcej

Leasing operacyjny a finansowy – co wybrać?

Na polskim rynku funkcjonują dwa podstawowe rodzaje leasingu – leasing finansowy i operacyjny. O wyborze konkretnej formy finansowania działalności rolniczej decydują aspekty podatkowe, rodzaj gospodarstwa rolniczego czy sezonowość działalności. Jaki rodzaj leasingu…

Czytaj więcej

Kredyt rolniczy a konsumencki – podobieństwa i różnice

Specyfika pracy rolnika sprawia, że ciężko porównać go z innymi klientami szukającymi finansowania inwestycji. Dlatego też banki coraz częściej oferują specjalne rozwiązania przeznaczone tylko dla tej grupy docelowej. Sprawdź, czym taki kredyt…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych

Leasing na zakup maszyn rolniczych – za i przeciw

Leasing jest rozpowszechniony w dużym stopniu w rolnictwie. Dbanie o gospodarstwo nierozłącznie wiąże się z koniecznością korzystania z profesjonalnych i zazwyczaj wyjątkowo kosztownych sprzętów, maszyn czy pojazdów. Dzięki leasingowi każdy rolnik może…

Czytaj więcej
Agro fundusz - wsparcie, pomoc w pozyskaniu finansowania

Problemy finansowe rolników – jak je rozwiązać?

Przejściowe problemy finansowe to coś, z czym boryka się co drugi rolnik. Jak się zachować w przypadku ich wystąpienia, by szybko odzyskać kontrolę nad własnymi finansami i zacząć zarabiać? Podpowiadamy! Rozsądne prognozowanie…

Czytaj więcej
Agro fundusz - wsparcie, pomoc w pozyskaniu finansowania

Kredyt dla młodego rolnika – czy to możliwe?

Coraz więcej młodych osób dostrzega potencjał biznesowy, jaki jest związany rolnictwem. Prowadzenie własnej działalności rolniczej często wiążę się często z sytuacjami kryzysowymi takimi, jak zmienna pogoda, problemy z plonami czy sprzedażą produktów…

Czytaj więcej

Kredyt konsolidacyjny dla rolnika. Czy warto?

Czy kredyt konsolidacyjny dla rolnika jest dobrym rozwiązaniem? Dość często spotykamy sytuację, kiedy klient ma kilka różnych produktów finansowych – na przykład kredyt na zakup domu, auto na raty i kredyt gotówkowy….

Czytaj więcej