Napisz do nas
Napisz do nas 574 287 779
BAZA WIEDZY

Dokumenty potrzebne rolnikowi do podpisania umowy leasingowej

Leasing jest dla rolników świetną alternatywą dla tradycyjnego kredytu. Ten segment potencjalnych klientów firm leasingujących jak żaden inny zdaje sobie sprawę, że bez odpowiedniego sprzętu i bez odpowiednich pojazdów nie ma możliwości powiększenia swoich dochodów. Zobacz, jaką dokumentację musi posiadać rolnik, aby móc przystąpić do podpisania umowy na finansowanie przedmiotów, których nie jest w stanie nabyć z własnej kieszeni.

Trzy kroki do uzyskania leasingu rolniczego

Pierwszym krokiem do uzyskania finansowania jest wybór interesującego nas przedmiotu leasingu. W wyborze najodpowiedniejszego z pewnością pomoże doradca pracujący dla firmy specjalizującej się w udzielaniu leasingu. Jeśli wiemy już, na co chcemy ubiegać się o finansowanie, możemy przystąpić do kolejnego kroku – złożenia wniosku o leasing. Uruchamia to procedurę ostatniego etapu, czyli kompletowanie niezbędnej dokumentacji, która będzie potrzebna do podpisania umowy.

Dokumenty potrzebne rolnikowi przy podpisywaniu umowy leasingowej

Do podpisania umowy leasingowej najczęściej wymagane jest posiadanie dokumentów:

 • Podpisany przez klienta wniosek leasingowy
 • Kserokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość
 • Nakaz płatniczy podatku rolnego
 • Umowy dzierżawy gruntów rolnych
 • Faktury dotyczące sprzedaży płodów rolnych lub zwierząt
 • Umowy/ kontrakty np. z mleczarnią
 • Inne dokumenty potwierdzające dochód rolnika
 • Zaświadczenie o braku zaległości w Urzędzie Skarbowym
 • Zaświadczenie o braku zaległości w KRUS lub potwierdzenia zapłaty
 • Wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia przedmiotu leasingu
 • Wycena przedmiotu leasingu, (jeśli pochodzi on z nieautoryzowanego źródła)

Dodatkowo rolnicy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczeń z Urzędu Gminy. Wszystko przez fakt, iż rolnik stanowi specyficzną pod względem formy działalności gospodarczej grupę potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani ofertą leasingową. Zarówno rolnik prowadzący działalność wytwórczą (czyli rolniczą), jak i rolnik ryczałtowy musi posiadać poniższe dokumenty:

 • Zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadanym areale ziemi
 • Zaświadczenie z Urzędu Gminy o niezaleganiu z podatkiem gruntowym
 • Zaświadczenie z Urzędu Gminy informujące od kiedy jest płatnikiem podatku rolnego
 • Dokument potwierdzający aktualny stan prawny posiadanych nieruchomości
 • Zaświadczenie o otrzymywanych dotacjach w roku bieżącym (lub decyzje o dopłatach)
 • Kopia polisy ubezpieczenia OC gospodarstwa

Nie wszystkie z wyżej wymienionych dokumentów mogą okazać się niezbędne podczas procesu podpisywania umowy leasingowej, jednak stanowią one spis podstawowej dokumentacji, którą warto skompletować i mieć pod ręką w przypadku ubiegania się o finansowanie.

Uproszczone procedury leasingowe, oszczędność czasu w Agro Fundusz

Kompletowanie dokumentów do umowy leasingowej nie jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Wymaga zaangażowania i jest to zadanie czasochłonne. Często wiele instytucji finansowych wymaga na starcie przygotowania szeregu dokumentów bez określenia możliwości uzyskania finansowania.

Jak prosto i szybko przygotować wstępną umowę leasingową? W Agro Fundusz mamy na to sposób!

Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty a następnie odwiedzić nasze biuro leasingowe.  Na podstawie danych z dowodu osobistego, jesteśmy wstanie przygotować wstępną umowę leasingową. Podczas przygotowania wstępnej umowy leasingowej w Agro Fundusz nie są potrzebne żadne dokumenty oprócz dowodu osobistego osoby starającej się o finansowanie.

Nasi specjaliści bezpłatnie przeanalizują czy są szanse uzyskania leasingu, zaprezentują aktualnie najlepsze oferty na rynku.

Atutem wyboru leasingu w Agro Fundusz jest możliwość porównania wielu ofert. Ponad to nasi specjaliści bezpłatnie wyjaśnią różnice pomiędzy ofertami, pomogą w wyborze najkorzystniejszej oferty znajdującej się w puli Agro Fundusz.

Leasing dla rolnika – atrakcyjna oferta

Warto pamiętać, że rolnikowi, który wyraża chęć przystąpienia do programu finansowania na pojazdy, maszyny produkcyjne lub maszyny rolnicze, przysługują prawa niedostępne dla innych użytkowników leasingu. Różne firmy specjalizujące się w leasingowaniu kuszą rolników sezonowym rozłożeniem rat uzależnionym od przychodów z prowadzonej działalności. Oprócz tego rolnik na wyłączność posiada możliwość podpisania umowy i przedstawienia wyżej wymienionych dokumentów we własnym domu, a finansowaniu podlegają również używane pojazdy.

Leasing dla większości rolników to jedyna szansa na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej i zwiększenie dotychczasowych zysków. Skompletowanie wymienionych w tekście dokumentów nie obarczy rolnika dodatkowym wysiłkiem, a ich posiadanie może spowodować przyspieszenie całości procedury uzyskania finansowania na interesujący nas przedmiot.

Nie czekaj. Z nami szybko uzyskasz najlepsze finansowanie.

Skontaktuj się z nami!

W jakim banku dostaniesz kredyt rolniczy?

Z pewnością jesteś świadomy tego, że nie każdy bank patrzy na rolnika łaskawym okiem – w końcu nieregularne zarobki sprawiają, że przedstawiciele tej grupy nie są zbyt wysoko oceniani przez bankowych analityków….

Czytaj więcej
Agro Fundusz kredyt gotówkowy dla rolnika doradca

Na co zwracać uwagę przy zaciąganiu kredytu?

Jesteś rolnikiem i szukasz dobrego kredytu – czy to na dalsze inwestycje czy też na pokrycie bieżących zobowiązań? Sprawdź, na jakie parametry ofert bankowych zwracać uwagę, by wybrać jak najlepszy kredyt dla…

Czytaj więcej

Dotacje unijne dla rolnictwa w 2019

Dotacje unijne dla rolnictwa w 2019 czy Polscy rolnicy mogą starać się o środki z Unii Europejskiej. Dotacje przewidziane są w ramach kilku programów. Sprawdź, na jakie rodzaje finansowego wsparcia może liczyć…

Czytaj więcej
Kredyt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych

Leasing na zakup maszyn rolniczych – za i przeciw

Leasing jest rozpowszechniony w dużym stopniu w rolnictwie. Dbanie o gospodarstwo nierozłącznie wiąże się z koniecznością korzystania z profesjonalnych i zazwyczaj wyjątkowo kosztownych sprzętów, maszyn czy pojazdów. Dzięki leasingowi każdy rolnik może…

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Rodzaje kredytów rolniczych

Kredyty rolnicze są produktami dedykowanymi osobom zajmującym się hodowlą zwierząt i uprawą roślin, dostosowanymi do specyfiki prowadzenia działalności rolniczej, w tym do sezonowości osiągania dochodów. Warto w ich przypadku wiedzieć, że istnieją…

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Zakup maszyn rolniczych – leasing czy kredyt – co wybrać?

Zakup maszyn rolniczych jest dla rolnika identycznym zabiegiem jak sfinansowanie nowego pojazdu dla przedsiębiorcy z branży logistycznej. W obu przypadkach bardzo ciężko opłacić nowy sprzęt z własnej kieszeni, dlatego z pomocną dłonią do…

Czytaj więcej
kredyt z cosme

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o dwóch nowych dofinansowaniach z PROW

Z pewnością słyszałeś już o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, a może nawet otrzymałeś już z niego jakieś dotacje. A czy wiesz, że w ramach niego jeszcze w tym roku możesz skorzystać z…

Czytaj więcej

Samochód osobowy na gospodarstwo rolne – wybierz leasing

Wielu rolników korzysta z samochodów osobowych. Pojazdy te często okazują się niezbędne do wykonywania codziennej pracy i pozwalają na sprawne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Aby pozyskać auto do swojego gospodarstwa…

Czytaj więcej